صتابون ایران آمریکا ارتباط تحریم ها

صتابون: ایران آمریکا ارتباط تحریم ها آمریکایی تحریم ایران شرکت هواپیمایی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مخالف بودند آیا در دولت احمدی نژاد که این قرارداد اجرا می شد،سکوت کردند ، کرسنت&quot، اگر دلواپسان با &quot

زنگنه از دولت سوم تاکنون به‌جز دوره ٨‌ساله دولت احمدی‌نژاد هر لحظه وزیر بوده و جالب آنکه به زعم کارشناسان هر لحظه نیز یکی وزرای موفق دولت‌ها.

مخالف بودند آیا در دولت احمدی نژاد که این قرارداد اجرا می شد،سکوت کردند ، کرسنت&quot، اگر دلواپسان با &quot

اگر دلواپسان با "کرسنت" مخالف بودند آیا در دولت احمدی نژاد که این قرارداد اجرا می شد،سکوت کردند

عبارات مهم : انرژي

زنگنه از دولت سوم تاکنون به جز دوره ٨ ساله دولت احمدی نژاد هر لحظه وزیر بوده و جالب آنکه به زعم کارشناسان هر لحظه نیز یکی وزرای موفق دولت ها.

به گزارش اعتماد؛بيژن نامدار زنگنه بيشتر از هر مدير نفتي در كشور سابقه وزارت دارد. او حالا براي چهارمين دوره چهارساله، دو دوره در دولت اصلاحات و دو دوره در دولت اعتدال، وزير نفت ايران است ولی به جز اين، در نيمي از دولت سوم و بخشي از دولت چهارم وزير جهاد سازندگي بوده و بخش ديگر دولت چهارم را به همراه دولت هاي پنجم و ششم به عنوان وزير نيرو پشت سرگذاشته هست. به گفته ديگر

با وجود اين ميزان از تجربه و اين سطح از موفقيت ولی زنگنه هميشه منتقداني جدي و سرسخت نيز داشته هست؛ منتقداني كه در سال هاي اخير و بعد از بازگشت او به وزارت نفت در سال ٩٢ هر بار به بهانه اي او را براي پرسش و استيضاح به مجلس كشاندند و در رسانه هاي ارزش عليه او نوشتند. منتقداني كه عمدتا از طيفي از اصولگرايان با گرايش هايي خاص هستند كه اين سال هاي اخير به عنوان دلواپسان توصيف شده است اند و نكته جالب ديگري كه اين منتقدان را در اين سال ها عليه زنگنه هم قسم كرده، پرونده قراردادي است كه در دولت اصلاحات و زير نظر زنگنه تهيه شده است ولی دولت احمدي نژاد مجري آن بوده است.

مخالف بودند آیا در دولت احمدی نژاد که این قرارداد اجرا می شد،سکوت کردند ، کرسنت&quot، اگر دلواپسان با &quot

بهمن ماه سال ٨٤ بود كه محمدرضا رحيمي، رييس وقت ديوان محاسبات در يك مصاحبه مطبوعاتي از فساد ٢١ ميليارد دلاري در پرونده كرسنت سخن گفت و به جاي ارجاع اين پرونده به دستگاه قضايي براي مخالفان زمينه بهره برداري سياسي و انتقاد به دولت اصلاحات را ايجاد كرد. رحيمي آن وقت گفته بود اين قرارداد ٢٥ ساله در نهايت موجب مي شود كشور ٢١ ميليارد دلار سود كمتري داشته باشد. حال آنكه اجراي اين قرارداد از سال ٨٥ و در دولت احمدي نژاد كليد خورد و در متن قرارداد نه تنها امكان اصلاح آن وجود داشت، بلكه اين امكان براي مجريان جديد كرسنت در وزارت نفت احمدي نژاد فراهم بود كه قرارداد را فسخ كنند.

قرارداد كرسنت كه در اين سال ها به ادعاي مخالفان زنگنه پرونده اي است از فساد و رشوه سنگين، حالا بار ديگر به انگيزه اي براي استيضاح زنگنه تبديل شده است و قرار است وزير نفت با حضور در جلسه امروز كميسيون انرژي به سوالات استيضاح كنندگان در اين پرونده پاسخ دهد.

زنگنه از دولت سوم تاکنون به‌جز دوره ٨‌ساله دولت احمدی‌نژاد هر لحظه وزیر بوده و جالب آنکه به زعم کارشناسان هر لحظه نیز یکی وزرای موفق دولت‌ها.

هرچند كه اين نخستين بار نيست كه زنگنه براي پاسخگويي به سوالات استيضاح كنندگانش آن هم با محوريت بحث كرسنت به مجلس و كميسيون انرژي مي رود. مهرماه سال ٩٤ و در آخرين سال كاري مجلس نهم نيز زنگنه به كميسيون انرژي رفت و به سوالات استيضاح كنندگانش در اين پرونده پاسخ گفت. زنگنه همچنين در ابتداي هر دو دولت يازدهم و دوازدهم هنگامي كه براي كسب راي اعتماد به مجلس رفت با سوالاتي در اين رابطه روبه رو شد و هربار نيز به طور براق به آن پاسخ گفت. با اين حال، طرح مجدد اين پرسشها آن هم در شرايطي كه او و همكارانش در وزارت نفت همين دو، سه روز قبل بعد از مذاكرات سخت در اوپك موفق به حفظ سهميه ايران شدند، شائبه سياسي بودن اين استيضاح را تقويت مي كند.

واژه های کلیدی: انرژي | پرونده | قرارداد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog